2019 Revaçta Olan Üniversite Bölümleri

Gençler Tercihlere Dikkat!

Buraya uzun uzun giriş paragrafı yazarak sizlerin zamanını çalmak istemeyiz. Bkz: diğer tüm içerik siteleri gibi 🙂

Hemen Günümüzde ve Gelecekte Tercih Edilecek Bölümleri Sıralayalım ;

  • 1 Numarayı Yazılım Mühendisliği çekiyor.

Veritabanı programcılığı, yazılım proje yönetimi, ölçümü ve testi gibi alanlar.

Web ve oyun programlama alanında yapılan araştırmalar web programlama, bilgisayarda grafik ve animasyon geliştirme, insan bilgisayar etkileşimi ve elektronik ve uzaktan öğrenme ortamlarının tasarımı ve geliştirilmesi konularına odaklanmakta.

Tabii sadece bunlarla kalmayıp, Yazılım Biliminde büyük bir alan çeşitliliği bulunuyor.

  • 2 Numarayı Endüstri Mühendisliği çekiyor

Endüstri mühendisliği ya da sanayi mühendisliği, insan, malzeme ve makineden oluşan bütünleşik sistemlerin kuruluş ve devamlılığının yönetimi ile ilgilenen mühendislik dalı.

Çağın tercih edilen meslekleri arasında yerini alıyor. Bölümün mezunları bilgi işlem uzmanlığı, makine üretim sektörleri ve bilgisayarın mevcut olduğu alanlarda iş bulma imkanına sahiptirler.

  • 3 Numarayı Dijital Pazarlama Uzmanlığı çekiyor.

Günümüzde Dijital pazarlama, adwords, SEO en çok aranan uzmanlıklar arasındadır. Dijital Pazarlama Uzmanı, marka bilinirliğini artırmak, hedef kitleyi belirlemek, yeni müşteriler kazandırmak ve firmayı dijital alanlarda yönlendirmekle sorumlu kişidir.

Dijital pazarlama uzmanı ayrıca sosyal medya, SEO, SEM, Google araçları ve dijital pazarlamaya dair bütün pazarlama yöntemlerine hakim olmalıdır.

  • 4 Numarayı Sermaye Piyasası Uzmanlığı çekiyor

Sermaye Piyasası Uzmanları, ulusal ve uluslararası sermaye piyasalarını takip ve analiz ederek sermaye piyasalarında müşterisi adına hisse senedi, altın, döviz ve diğer menkul kıymetlerin alım satımını yapan kişilerdir.

Bu kişiler ülkedeki menkul kıymetleri yabancı yatırımcılara pazarlayan uluslararası sermaye piyasa uzmanlarıdır. Ülkeye Finansman sağlarlar. İktisat ve işletmeyle birlikte muhasebe, finans, pazarlama ve diğer sosyal bilgiler dallarındaki yetenekleri, meslekleri açısından önemlidir.Türkiye`de sermaye piyasalarının gelişmesiyle öne çıkan bu meslek gelecekte çok önemli olacak.

Sermaye Piyasası Uzmanı olmak isteyenler,

Sermaye Piyasası
Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme

bölümlerini okuyabilirler.

  • 5 Numarayı İnternet Gazeteciliği çekiyor

Çağın teknolojileriyle birlikte yıllardır var olan gazetecilik mesleği de yeni bir boyut kazandı. Bu yeni gazetecilik anlayışına doğru hızlı şekilde yol alan internet gazeteciliği ve yayıncılığı mezunları gazetelerde, ajanslarda, haber sitelerinde, radyo ve televizyonlarda editör yada muhabir olarak çalışma imkanı buluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir