3 Ay Ertelemeli Kredi Başvuruları Başladı 08.05.2020

Artık bütün dünyanın problemi olan corona virüsü ülkemizde de etkilerini hissettirmeye devam etmekte. Bu süreçte üretimin çok azalmış olması ve bir çok iş yerinin çalışanlarına ücretsiz izin vermesi ekonomik olarak sıkıntıları da yanında getirmiş olurken, vatandaşın bu süreci maddi olarak en az zarar ile atlatmasını sağlamak adına bankalar kredi desteği sağlamaya başladı.

3 AY ERTELEMELİ – 60 AY VADELİ KREDİLER

Nakit ihtiyacı ile boğuşan vatandaşlara sunulmuş olan ihtiyaç kredisi kampanyalarının bazı ekstra avantajları bulunuyor. Kredilerin en önemli özelliği ise 3 ay boyunca hiç bir ödeme yapmadan toplamda 60 aya kadar vade sağlanması. 3 ay ödemenin ötelenmiş olması vatandaşa derin bir nefes aldırıken maksimum limiti 100 bin lirayı bulan kredilerin ödemeleri küçük ve sabit taksitler halinde olacak şekilde yapılabilecek olması vatandaşı mutlu edecek haberler arasında.

ŞUBEYE GİTMEDEN ANINDA KREDİ BAŞVURUSU

Bankalar tarafından kredi kullanmaya uygun olan kişilerin, kredi tutarları hesaplarına aktarılacak. Vatandaşlar kredilerini ATM’lerden çekebilecekler. Banka yetkilileri, pandemi riski nedeni ile zorunlu haller dışında şubelere gidilmemesi gerektiğini belirtiyorlar. Şubeye gelmek yerine tüm vatandaşlar bütün kredi işlemlerini online olarak yapabileceklerini ifade ediyorlar.

İHTİYAÇ KREDİSİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İhtiyaç kredisi alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak, pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet gibi geçerli bir belgeye sahip olmak yeterli. Bir meslek sahibi olmak, düzenli sigorta girişinin bulunması, kredi mevduatlarının düzenli ödenmiş olması ve bankalar ile aranızın iyi olması (sicil puanınızın düşük olmaması) bankalardan kredi başvurusu yaparken, başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir