Anıl Piyancı

Anıl Piyancı  1990 yılında İzmir’de varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir ve şarkılarında da izmir hep ayrı bir yer edinmiştir. Diğer bir çok rapçinin aksine mahlas ( takma isim ) kullanmayarak gerçek ismi ile rap müzik kariyerini devam ettirmiştir. Rap müziğe olan ilgisi her genç gibi ergenlik yıllarında 13-14 yaşlarında başlamış ve bu ilgi kısa sürede büyüyerek anıl piyancı’nın kendi çalışmalarını ortaya çıkarmasını sağlamıştır. Varlıklı bir aileden gelmesinin etkisi ile de daha 16 yaşında kendi yapım şirketini YEŞİL ODA’yı kurarak rap müzik çalışmalarını profesyonel olarak devam ettirmiştir.

Anıl Piyancı 2012 Yılında dönemin popüler şarkı yarışması Yetenek Sizsiniz‘e Grogi ile katılarak Balerin  isimli şarkısı ile büyük ses getirmiştir. yarışmada ikinci turda elenmesine karşın burada sesini geniş kitlelere duyurarak farklı ve özgün tarzı ile rap aleminde kalıcı bir yer edinmeyi başarmıştır. Profesyonel rap kariyerine devam eden anıl piyancı yeni çalışmaları ile müzik piyasasında ki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır.

Emrah Karakuyu ve Şehinşah ile çalıştığı Git adlı şarkısı Anıl Piyancının dönüm noktalarından biridir. Anıl Piyancı’nın favori aksesuarı gözlük bunu kliplerinden hepimiz anlıyoruz zaten.

Türkçe rap piyasasında çektiği kaliteli kliplerle ön plana çıkmayı seven Piyancı’nın araba ve kadınlara düşkün olduğu gözümüzden kaçmıyor. Ayrıca Ezhel’le de sıkı dost olan Piyancı yakın zamanda kafa on adlı şarkıyla Hit listelere girmeyi başardı.

Anıl Piyancı’nın geçtiğimiz günlerde katıldığı onediyo youtube kanalında gelen soruları yanıtladı. Albüm çalışmaları ile ilgili gelen soruya şarkıları yazdım bir tek kayıtları kaldı büyük ihtimalle Haziran ayında albüm hazır ama söz vermiyorum dedi.

Geçen hafta çıkardığı Varsın adlı şarkıda Kaan Boşnak(yüzyüzeyken konuşuruz) ile düet yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir