Ayrılık Sonrası Depresyon

Boşanma, ayrılık veya zorlu ayrılıktan kişinin hissettiğidir. Başa çıkacağımız en stresli yaşam olaylarından biri olabilir (özellikle çocuklar dahil olduğunda).Bir çok erkek, bir ilişkinin bozulmasını zayıflık veya kendi tarafındaki bir başarısızlık işareti olarak içselleştiriyor. Bu nedenle, boşanma sonrası yapılan çalışmaların depresyon ve intihar riskinin artmış olduğu şaşırtıcı değildir. Bir çalışmada erkeklerin boşanma sonrası depresyon riskinde evli kalanlara göre 6 kat arttığı tespit edildi. Bazı çocuklar için eşi ve çocukları sahip olduğu temel sosyal bağlantılar olduğundan, ayrılma ana destek kaynağınızı kaybetmek anlamına da gelebilir. Zİhinsel sağlığınızı önceliklendirmek ve bazı tuzakların sıkışıp kalmasından kaçınmak için çok önemli bir zaman.

İlerlemenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Kendinize zaman ayırın ve bunu kontrol edebileceğinizi unutmayın..Nasıl hissettiğinizi inkar ederseniz, duygularınız kaybolmaz. Bunun yerine, öfke veya düşmanlık gibi diğer daha az yardımcı yöntemlerle ortaya çıkma olasılıkları daha yüksektir.Eski çocuklar ile savaşmaya devam etmeyin, özellikle çocuklar dahil olduğunda bu sadece ve kendiniz için kafa karıştırıcı şeyler yapmayı zorlaştırır.Yeni bir ilişkiye girmek için acele etmeyin, bu yüzden işleri çözmek için zaman ayırın.

Uyuşturucu ya da alkol ile kendi kendine tedavi asla iyi bir fikir değildir sadece yolda daha büyük sorunlar yaratacaktır. Bunun gibi zor zamanların üstesinden gelmek, bir omuzun dayanmasını gerektirir. Güvenilir arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşun veya bir doktora veya terapiste danışın. Nasıl olduğunuz konusunda dürüst olun.Basitçe konuşmak ve yaşadıklarınızı paylaşmak, omuzlarınızda büyük bir yük yaratabilir. Konuşma terapisi çok yardımcı olabilir.

Bir ayrılmadan sonra, rutininiz ve zamanlamanız büyük olasılıkla değişecektir yeni bir yerde yaşıyor olabilirsiniz ya da eşinizin idare ettiği ev işlerini üstlenmeye alışmak zorunda kalabilirsiniz. Ev işleri için yardıma ihtiyacınız olursa, bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Kendine güçlü bir temel oluşturmak için sağlığın temellerine odaklanmaya devam etmek önemlidir bu, sağlıklı beslenme, fiziksel olarak aktif kalmak ve kaliteli uykuya dalmak demektir. Düzenli doktor ziyaretleri veya sağlık randevularına ayak uydurmak da önemlidir, çoğu zaman bir erkekten işleri kontrol ettirmeye ya da doktorlarını testler için görmeye zorlayan bir ortaktır.Zaman geçtikçe, yeni programlara ve rutinlere daha iyi adapte olursunuz. Ailenize ve arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırın. Kendinizi arkadaşlarınız ve ailenizle çevrili tutun Kendinizi tecrit etme dürtüsü sadece depresyonu daha da kötüleştirir. Garip gelse de, eşiniz yanınızda olmadığı için utanmış olabilirsiniz, tanıdık yüzleri görmeye devam edin. Sizi önemseyen insanlar hala sizi görmek isteyecek, bağlantıda kalmayla ilgili ipuçları alacaksınız.

Geçmişte sıkışıp kalmayın, diğer ilgi alanlarını keşfedin, yeni hobiler bulun ve yeni bağlantılar kurun. Bir ilişkinin sona ermesi, bir erkeğin benlik saygısını çok fazla etkileyebilir. Sunulacak bir şeyin olduğunu ve eğer istersen ne zaman istersen, seni tanımak isteyen başkalarının olabileceğini unutma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir