Evlilik Sırları

Birçok insanın evliliğinden hoşnutsuz oldukları bir sürece girer. Onu sır olarak saklamanın nedenleri duyguları incitmek, sorunların sonunda kendiliğinden düzeleceğini düşünmek ya da belki de mutsuz olduklarını kabul etmek istememeleri olabilir. Yinede bilmemiz gereken sorunların kendiliğinden çözülmeyeceği olmalı. Bu sorunların çözülmesi için uğraşılmalıdır.

Birinden veya eşinden samimiyet arzusunu yerine getirme “Seks, karı koca arasında yakınlık kurmak için tasarlandı.” Bir ilişkinin bir evliliğe ne kadar zarar verdiğini görmek kolaydır. Ancak, bağlantı kopması için zemin hazırlayan bir ilişki başlamadan çok önce kolayca gözden kaçırılan veya haklı çıkarılan ince şeyler. Seks, karı koca arasında yakınlık kurmak için tasarlanmıştır. Cinsel doyum ve yerine getirme eşe aittir. Seks eksik olduğunda, ele alınması, konuşulması ve çözülmesi gerekir. Danışmanlık aranmalıdır. Bir eş gizlice mastürbasyon, pornografi veya bir ilişki yoluyla kendisini cinsel olarak tatmin etmeye çalıştığında, mahremiyete zarar verir. Ruh, eş yerine diğer şeylerle bağlanır. Eşin dışındaki her cinsel ilişkide, o eşe duyulan arzu, ateş nihayet sönene kadar daha sıkıcı hale gelir

Asıl para kazanan kim olursa olsun evlilikte para, bir tür bölünmüş parasal anlaşmaya varılmadıkça, ikinize de aittir. Anlaşmazlıklar hakkında konuşulmalı ve çözülmeli, saklanmamalı. Bir taraf, çiftin anlaşmasını ihlal eden gizlice finansal kararlar aldığında, bu bir finansal aldatma şeklidir. Gelişen bir evlilik için en önemli bileşenlerden biri güvendir. Harcama sırlarını saklamak, büyük bir güven ihlali ve felakete karşı hızlı bir yol izliyor.

Geçmiş ilişkilerimiz mevcut ilişkilerimizi önemli ölçüde etkiliyor. Evliliğin yol açtığı tüm yaraları, bagajları ve fonksiyon bozukluklarını getiriyoruz. Saklanması, sadece karıştığı ve ayrıldığı bir eşi bırakır. Aralarında bir duvar gibi. Önceki ilişkilerde fiziksel olarak yaptığınız her şeyi birbirinizle paylaşmak zorunda mısınız? Hayır. Ancak, yakınlık düzeyini ve bundan nasıl etkilendiğinizi bilmeleri önemlidir. Neyin doğru gittiğini ve neyin yanlış gittiğini bilmeleri iyi olur. Sizi daha iyi tanımalarına ve geçmiş ilişkisel deneyiminizin sizi nasıl oluşturduğuna yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir