Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı! İşte Günlük Coronavirüs Tablosu (07.05.2020)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: “Test sayısı, yakında 1,5 milyona ulaşacak. Vaka sayısında dün göze çarpan kısmi artış, geriledi. Vefatta, yoğun bakım sayısında düne göre yine düşüş var. Virüsü, kararlı bir şekilde geriletmeli, tedbirlerle yenmeliyiz. Kanıtladık: Sonuç almak zor değil.”

Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz 24 saatte toplam 57 kişinin korona virüs nedeni ile hayatını kaybettiğini ve toplam can kaybının ise 3 bin 641 olduğunu açıkladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre, 24 saatte 57 kişi korona virüs nedeni ile hayatını kaybetti. Toplam can kaybı ise 3 bin 641’e yükseldi. Gün içerisinde toplam 30 bin 395 test yapıldığını ve 1.997 yeni vaka tanısının koyulduğu belirtildi. Ülkemizdeki toplam vaka sayısı 133 bin 721’e ulaştı.

Bugün iyileşen 4 bin 782 vatandaşımız ile toplamda iyileşen kişi sayısı 82 bin 984’e yükseldi. Entübe hasta sayısı 665, toplamda yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısının ise 1.260 olduğu belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklama içeren paylaşımında ise, “Test sayısı, yakında 1,5 milyona ulaşacak. Vaka sayısında dün göze çarpan kısmi artış, geriledi. Vefatta, yoğun bakım sayısında düne göre yine düşüş var. Virüsü, kararlı bir şekilde geriletmeli, tedbirlerle yenmeliyiz. Kanıtladık: Sonuç almak zor değil.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir