Son Dakika:Kayıp Gazeteciden Acı Haber

Bayburt-Trabzon il sınırlarında yürütülen yol yapım çalışmalarını takip ederken üzerine çıktığı kar kütlesiyle birlikte uçurumdan yuvarlanan ve kendisinden 13 gündür haber alınamayan Anadolu Ajansı muhabiri Abdülkadir Nişancı’nın cansız bedenine 13 gün sonra ulaşıldı.

Son dakika haberi: Kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı'nın cansız bedeni bulundu

13 GÜNDÜR ARANIYORDU

Abdülkadir Nişancı’yı bulmak için Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Trabzon AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), UMKE ve AKUT ekipleri ile Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı’na bağlı su altı arama kurtarma timleri 13 gündür derelerde, derin vadilerde, şelalelerde, göletlerde arama çalışması yürütüyordu. Arama çalışmaları sırasında iki jandarma arama kurtarma görevlisi de akıntıya kapılarak şehit olmuştu.

ÇAYKARA İLÇESİ DEREBAŞI HES GÖLETİ’NDE BULUNDU

Bu çalışmaların yanı sıra İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Devlet Su İşleri (DSİ), Bayburt İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri de Derebaşı Deresi’ne su taşıyan iki derenin önüne bent çekerek suyu başka bir dere yatağına borular içerisinde motorlarla pompalayıp Derebaşı Deresi’nin debisini düşürmeye çalışıyordu. Kayıp gazetecinin cansız bedeni arama çalışmalarının 13. gününde Çaykara ilçesi Derebaşı HES Göleti’nin içerisinde arama çalışmaları sırasında gölete çekilen ağa takıldığı havadan drone ile görülürken, Trabzon Valiliği’nden yapılan açıklama cesedin kayıp gazeteciye ait olduğu bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir