Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Suriyeliler bayram ziyareti için ülkelerine dönmeye başladı. Gidenlerin en geç 30 Ekim 2019’a kadar geri dönüş yapabilecekleri duyuruldu.

Kilis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’de barınan ve bayram sebebi ile ülkelerine gitmek isteyen Suriyelilerin bugünden itibaren gerekli izin belgelerini alarak sınırdan geçebilecekleri duyuruldu.

Yazılı açıklama ;

“Ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin Ramazan Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek isteyenlerinin Suriye´ye geçişleri sağlanacaktır. Geçici koruma statüleri sonlandırılmaksızın Türkiye´den Suriye´ye çıkış yapmak isteyen Suriyelilerin www.suriyedebayramlasma.com web adresinden randevu alarak geçişleri sağlanacaktır. Türkiye´den Suriye´ye çıkışlar bugün başladı ve dönüşler ise Kurban Bayramı’nı içine alacak şekilde 30.11.2019 kadar devam edecek. Bayram izni kapsamında hangi kara hudut kapısından çıkış yapıldı ise dönüş de aynı kapıdan yapılacaktır. Her bir aile üyesi için başvuru formları dolduracak ve bu formlar bayramlaşma izni kapsamında Suriye´ye çıkış isteyen her bir aile üyesi için ayrı ayrı almak üzere çıktısı ile birlikte geçici koruma kimlik belgeleri ve yol izin belgeleri ile birlikte formda yer alan tarihte Öncüpınar Kapısı’na geçebileceklerdir. Geçici koruma kapsamında bulunan Suriyelilerin Türkiye´den Suriye´deki güvenli alanlara (Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab) çıkışları ve dönüşleri başvuru belgesi, yol izin belgesi, geçici koruma kimlik kartı ile sağlanacaktır. 15 yaş altı çocuklar için aşı kartlarının yanında getirilmesi gerekmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir