Türkiye Güncel Coronavirüs (Koronavirüs) Haritası Son Durum 06 Mayıs 2020

Covid-19 ile mücadele’de bugünlerde gelişmeler bir bakıma olumlu yönde ilerliyor. T.C. Sağlık Bakanlığı bugünler içerisinde virüsun yavaşlaması ve hayatın normale dönmesi gibi konuları gündemlerine aldıklarını belirttiler.

Hastalığın çoğunlukla 65 yaş ve üzeri insanlarda etkisinin büyük ve öldürücü olduğunun tespitinden itibaren, bir çok ülke gibi bizim ülkemizde de 65 yaş ve üzeri yaşlı bireyler için sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Ardından çok geçmeden 20 yaş ve altı bireyler için de taşıyıcı olma riskine istinaden bir sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiş oldu.

Virüsün hızla yayılmasını ve enfekte sayısının azalması adına ülkemizde uygulanan “haftasonu sokağa çıkma yasağı” uygulamaları, enfekte vaka sayısını ve bunun ile bağlantılı entübe kişi ve vefat sayısınıda doğru orantıda etkilemiştir.

Covid-19 (Koronavirüs)’ün tespit edildiği ilk günden bu yana ; 131 bin 744 enfekte hasta sayısına ulaşan ülkemizde, vefat sayısı 06.05.2020 itibari ile toplamda 3 bin 584 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu Twitter’dan paylaştı. Koca paylaşımında, “Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısı azaldı. Yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günlerden kaynaklanan, beklenen sınırlar içinde bir artış oldu. Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor. Tedbirlere mutlaka uymalıyız.” dedi.

Bugün yapılan 30 bin 303 test sonucunda ise; 2 bin 253 yeni vaka kayıtlara geçerken, vefat sayısı 64 olarak belirtildi. Geçtiğimiz günlere oranla vefat sayısının ve yeni vaka sayısının yapılan testler ile doğru orantılı olarak düşüş gösterdiğini görüyoruz. Bu iyi haberlerin yanına ek olarak bugün pandemi hastanelerinde koronavirüs tedavisi görerek iyileşen toplam 4 bin 919 yeni iyileşen hasta sayısı olarak belirtildi.

İşte 06 Mayıs 2020 Türkiye Koronavirüs Tablosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir